Choď na obsah Choď na menu
 


Čo teraz? FashIoN

19. 1. 2010

www.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.ws 

 

 

Jeseň a zima 2009 sú módne obdobie, ktoré práve prežívame. Ak chceš byť moderná, túto sezónu sa drž dvoch pravidiel:

1.V jednoduchosti je krása- to znamená, žiadne zbytočné „čačky“ na sebe, nie je vhodné mať veľa doplnkov a určite nie všetky časti oblečenia vzorované.Obrázok

2.Kombinuj veľa a málo- to znamená, že keď máš veľké, vzdušné tričko, nedoplníš ho širokými nohavicami, ale legínami.

 

 

 

 

 

Módne hity na sezónu sú určite tuniky, trenčkoty, puzdrové sukne, oblečenie so žabó a káro, ďalšie sú spomenuté ďalej a ešte ďalšie nájdeš, keď budeš všímavá.

Farby by si mala vyberať síce trocha do tmava, ale určite nepríď na verejnosť celá v čiernom. Práveže, tmavé treba kombinovať s niečím výraznejším, pretože ďalšie dve najmodernejšie farby oblečenia sú ružová a fialová.

Samozrejme, ty nič nepokazíš ani s modrou, žltou, kombinovanou šedou či inými farbami. Keďže už poznáš farby aj pravidlá, ktoré sú dôležité, teraz tu nájdeš zopár rád.Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prvá rada je kombinovať! Oblečenie dosiahne svoju správnosť len vtedy, ak vytvoríš nejakú pútavú farebnú kombináciu.

Druhá rada znie: Trubkové džínsy! Je to bezmála najlepšie, čo môže tvoja skriňa obsahovať, keď chceš, aby ťa bolo vidieť. Takéto džínsy sa síce zdajú jednotvárne, ale je to omyl. Či už ich máš šedé, čierne alebo klasické, vždy môžu vyniknúť aj niečím iným a kombinuj ich s teniskami alebo balerínkami, samozrejme, nie do dažďa. Kombinuj ich aj so svetrovými kabátmi, teda obrými svetrami, širokými tričkami, alebo nejakým topom so žabó a doplnkami.

3. radu ti môžem ponúknuť obrovské hrubé šály. Tie sa nosia s baretkami alebo čapicami vypuklími stredmi a krátkym šiltom.

 

Teraz, keď už si zasypaná radami, pravidlami, farbami a kombináciami, je dôležité uvedomiť si svoj štýl. Aj tu máme dokonca jedno pravidlo, a síce že významná je originalita, teda, musíš doňho dať niečo zo seba, niečo výnimočné, čo nemá nik iný. Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale inšpirovať sa môžeš aj tými, ktoré ešte ďalej prečítaš. Najprv si však ujasnime, čo by tvoj štýl mal mať. Mal by mať určitú kostru, teda tvoje vlastné pravidlá, keďže je súčasťou módy, mal by obsahovať aj súčasné trendy, a nejaký špecifický znak a hlavne-ty sa v ňom cíť dobre.

A teraz sľúbené štýly.

 

Možu byť podľa nejakého štýlu hudby, ale to ti až tak neodporúčam, nemusí to dopadnúť dobre. Pretože pre tie sú stanovené nejaké pravidlá, ktoré všetci tí ľudia, čo ich nosia, dodržujú, a ty by si mohla vyzerať ako nezmyselná kópia, mohol by byť moc finančne náročný a ty by si sa v ňom cítitiť dobre vôbec nemusela.

Ďalší štýl je takzvaný „back to school“ alebo „old school“ alebo len „school“. Je skrátka školský, ale ten je práveže veľmi moderný a niečím osobitý. Tvorí ho káro (kockovaný vzor), nejaké fádnejšie topy, dievčenské kravaty, mini vesty, ktoré sa dávajú na biele blúzky a farebné silonky.

Jedným z ďalších mnohých štýlov je aj najmodernejší, ale ten tiež nemožem odporučiť, lebo oblečenie, ktoré je jeho súčasť je o chvíľu zas von z módy, takže sa to nevypláca. Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalej je tu športová elegancia a elegancia. Elegancia je vlastne samá blúzka, sem tam žabó, puzdrová sukňa, úzke čierne nohavice, pulóvre, čierne silonky atď.

 

 

Elegancia je však málo farebná.

Športová elegancia je uvoľnenejšia a viac farebná. To sú také najčastejšie štýly.

 

 

Teraz nám ostávajú už len drobnosti ako topánky. Topánky odporúčam určite čižmy, ktorých nájdeš všade dosť. Nejaké vyhradené presné tipy nie sú, ale na teplejšie počasie sú dobré členkové čižmy. Na ešte teplejšie zase staré, klasické „číny“. Nespomenuli sme si ani rukavice, to je jednoduché. Mali by byť z kože, lebo to je trend, ale nešpekuluj so skutočnou!Je veľmi drahá a navyše aj za cenu životov zvierat. A posledná vec, tvoje vlasy. Moderný účes vobec netreba, je jedno či sú polodlhé, dlhé, krátke, vlnité, kučeravé, rovné, všetky obstoja, len sa o ne staraj, lebo sú tvojou korunkou. Obrázok Doplnky by mali jednoducho dávať bodku za celkom, a preto dbaj na to, aby neboli príliš veľké, nevkusné a neohrabané. Pekné sú napríklad čelenky, jemná a nevtieravá ozdoba do vlasov. Na záver ešte zopár tipov:

 

 

 

1. Výborne ohrievajú tvoj krk a zároveň sú veľmi pekný doplnok. Reč je o šatkách-na rozdiel od šálu ich môžeš mať na krku celý deň, či si vonku a či vnútri.

2. HURÁ TRIČKÁ S NÁPISMI!

3. Nezabúdaj na to, že krásne sú široké opasky! Ale aj keď budeš úžasne vymódená, musíš si udržať vnútro, pretože to je to hlavné, aj keď, mnohý si to na prvý dojem nevšímajú a potom ľutujú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.